2016 – rok chińskiej Małpki

2 Opublikowane przez - styczeń 4, 2016 - Ciekawostki

 

Rok 2016 według chińskiej tradycji obchodzimy jako rok małpy.

Znamy wiele rodzajów horoskopów, a także wróżb i przeróżnych przepowiedni. Spośród tych wszystkich jednym z najbardziej interesujących jest horoskop chiński, który składa się podobnie jak u nas z 12 miesięcy, z czego każdy z nich trwa 29,5 dnia.

W kalendarzu chińskim również występuje rok przestępny. Ma to miejsce co trzy lata. Jednym cyklem określamy 60 lat, który podzielony jest na pięć okresów. Każdemu z nich przydzielony jest odpowiedni żywioł. Jest to metal, woda, drewno, ogień oraz ziemia.

Poszczególny cykl trwa 12 lat i przyporządkowuje mu się znaki zodiaku. Jest to Szczur, Bawół, Tygrys, Zając, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia. Jak dotąd nie znane są przyczyny właśnie takiego nazewnictwa poszczególnych znaków zodiaku. Wokół tematu narodziło się wiele legend, z których jedna z nich mówi o tym, jakoby te zwierzęta przyszły pożegnać Buddę, gdy opuszczał ziemię.

horoskop-chinski-na-rok-konia-2014_440428

W chińskim horoskopie poszczególne znaki zodiaku są przyporządkowane do roczników i stanowią one opiekunów tych osób, które w danym roku przyszły na świat. Dodatkowo, przyjmuje się, że osoby urodzone o danym czasie mają liczne cechy typowe do owych zwierząt. W Chinach początek roku datowany jest na 11 lutego, a więc trochę później niż u nas, a każdy miesiąc liczy 29,5 dnia.

Natomiast jeśli chodzi o osoby spod znaku Małpy to są to ludzie urodzeni w latach 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016.

Małpy charakteryzuje wysoki iloraz inteligencji. Są oczytane w wielu dziedzinach życia. Ich ciągłym marzeniem jest zdobywanie czegoś nowego.

8-Fun-Facts-about-the-Chinese-New-Year-710x270

Co chiński horoskop mówi na temat Małpek w Nowym Roku ?

W tym roku przeżyjesz wiele miłosnych przygód. Nie zamykaj się na innych. Czas wyjść i rozpocząć życie towarzyskie. Wielka miłość jest tuż obok, rozejrzyj się. Opanuj swoje negatywne emocje, zachowaj spokój, bo to one będą przyczyną wielu konfliktów. Z biegiem czasu wszystko się wyprostuje, odnajdziesz swoje szczęście. Przez pierwszych kilka miesięcy los będzie Ci sprzyjać. Nastał czas na inwestycje, jednakże zastanów się dwa razy nim podejmiesz ostateczną decyzję. Czeka Cię wiele wyzwań. Cierpliwość i wytrwałość będą Twoją domeną. Stosunki w pracy i z bliskimi polepszą się. Wybierz się na wymarzone wakacje, odpocznij i wróć do pracy z nowymi pomysłami, a na pewno uda Ci się wprowadzić je w życie.

My natomiast wszystkim czytelnikom życzymy udanego Nowego Roku! 😉

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: